Plastik Kapakları Atmamanız İçin 26 Sebep!


plastik kapakları

Evimizde ya da ofisimizde gün içinde attığımız plastik kapakları bir düşünün. Ne kadar çoklar değil mi? Artık onları atmayacaksınız. İşte size plastik kapakları atmamanız için 26 sebep!

Sabah güne bir Starbucks kahvesiyle başlamayı seviyorsanız bardağın üzerindeki plastik kapağa artık farklı bir gözle bakacaksınız. Ya da akşamüstü atıştırmalığı olarak yediğiniz meyveli yoğurdun kapağına, çocuğunuza aldığınız şekerlemenin kapağına…  Normalde çöpe attığımız bu plastik kapakları kullanışlı hale getirmek mümkün…

ÖRGÜ İPİNİZ DOLANMASIN

plastik kapakları

Mesela örgü ören biriyseniz ve iplerin dolanmasından şikayetçiyseniz plastik kapaklardan birini alın ve ortasını + şeklinde kesip ipi içinden geçirin. Artık ipleriniz dolaşmayacak, siz de örgünüzü daha çabuk örebileceksiniz.
Tavaya yapışmış ve kurumuş yiyecekler mi var, bir plastik kapakla kolayca ve tavaya zarar vermeden kazıyabilirsiniz. Ancak kazımak için kullanacağınız kapak yoğurt kapağı gibi biraz sert bir kapak olmalı.
Aynı şekilde buz tutan arabanızın camlarını sert bir plastik kapak kenarıyla kazıyabilirsiniz.
Derin dondurucuya kaldırmak için hamburger köfteleri mi yaptınız?  Dondurmadan önce her köftenin arasına plastik bir kapak koyun. Pişirmek için çıkardığınızda köfteleri birbirinden ayırmak artık çok kolay olacak!

NARİN BULAŞIKLARIN ARASINA KOYUN

plastik kapakları

Bulaşık makinesinde yıkadığınız narin cam kapların arasına plastik kapaklar yerleştirin. Kapaklar cam eşyalar arasında bir bariyer oluşturur, böylece birbirlerine çarpmazlar ve çatlamazlar.
Sıcak tutkalla mı çalışıyorsunuz. Yere damlayan damlaların zarar vermemesi için altına bir plastik kapak yerleştirin.
Küçük evcil hayvanlar için yemek tabağı olarak büyük plastik kapaklar kullanın.
Saksıların altına plastik tabak koyarak su akıntılarının akıp gitmesini önlersiniz.

SANAT PROJELERİNDE KULLANIN

plastik kapakları

Sanat projeleri yaparken küçük parçaları plastik kapakların üzerinde ayırabilirsiniz.
Plastik bir kapağın ortasında bir yarık kesin ve çöp poşetinin ağzını bu delikten geçirin. Böylece kapıcı ya da çöp konteynırı gelip alana kadar çöp poşetinizin ağzı açılmaz.
Evde huniniz yoksa plastik kapağı kıvırarak huni şekline getirin ve kullanın.
Mutfakta veya banyoda sabun altlığı olarak küçük bir plastik kapak kullanın.

MOBİLYALARI HAREKET ETTİRMEK İÇİN PLASTİK KAPAK KULLANIN

plastik kapakları

Hareket ettirilmesi gereken mobilyanın ayaklarının altına plastik kapaklar yerleştirin. Kapaklar, ağır mobilya parçalarının bile halı veya parke zeminlerde kolayca kaymasını sağlar. Ayrıca, kapaklar parke zeminlerin çizilmesini de önler.
Mikrodalgada ısıtıldığında sıçrayabilecek yiyeceklerin üzerine plastik kapak koyabilirsiniz.
Plastik kapakları şablon olarak kullanabilirsiniz. Kahvenizin üzerine pudra şekeri ile eğlenceli şekiller oluşturmak için plastik kapağın üzerine şekli çizin, kesin ve pudra şekerini dökün.

KÜPELERİNİZ ARTIK KAYBOLMAYACAK

plastik kapakları

Küpelerinizin kaybolmaması için plastik kapaklar kullanabilirsiniz. Küpenizi kulağınıza takar gibi plastik kapağa takıp arkadan küpenin ucuyla sabitleyin.
Duvarları boyarken boyanın ellerinize veya zemine damlamasını önlemek için plastik bir kapak kullanın. Plastik bir kapakta büyük bir yarık kesin ve boya fırçasını delikten geçirin. Boya, zemin yerine kapağın üzerine damlayacaktır.

BEYAZ TAHTA OLARAK KULLANIN

plastik kapakları

Plastik kapakları küçük bir beyaz tahta olarak kullanabilirsiniz. Buzdolabınızda beyaz tahta olarak kullanmak için bir kapağın arkasına birkaç mıknatıs yapıştırmayı deneyin. Veya aile üyelerine mesaj bırakmak için bir kapıyı yan yana koymak için bir parmak izi kullanın.
Çocukların boyama tuvali olarak plastik kapakları kullanmasına izin verin. Beğenmezlerse kurumadan boyayı kolayca silebilirler.
Plastik kapaklar çocuklara oyuncak yapmak için birebirdir. Renkleri öğretmek, sayıları öğretmek gibi çeşitli oyunlar kurulabilir.

DUŞUNUZ PAS OLMASIN!

plastik kapakları

Duş raflarında pas lekelerinin oluşmasını önlemek için, duş krem ​​şişelerini duştaki plastik kapağa yerleştirin.
Plastik kapaklar, mutfak lavabosunda veya küvetinde geçici lavabo tıpaları olarak çok işe yarar.

DONDURMA KORUYUCU

plastik kapakları
Dondurmanın altına plastik kapağı geçirin, çocukların üzeri temiz kalsın!
Masanızdaki ıvır zıvırı (lastik bantlar, ataç, itme pimleri vb.) için plastik kapaklar kullanın. Ofis dekorunuza uyması için boyayabilirsiniz!

ÜZÜM, DOMATES KESİN

plastik kapakları

İki plastik kapak arasına üzüm, kiraz domates veya diğer küçük meyveler ve sebzeler koyun. Meyveleri veya sebzeleri hızlıca kesmek için kapaklar arasında keskin bir bıçağı dikkatlice kaydırın.

Mikserin sıçratmasını önlemek için plastik kapak kullanın. Kapağın üzerine bir + şeklinde delik açın ve miksere geçirin. Sıçrayan sıvılar plastik kapağa yapışsın!

 


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe