Nefis Yemek Tarifleri İçin İnce Tüyolar!


Nefis Yemek Tarifleri

Yemek yapmak dünyanın hem en eğlenceli hem de en lezzetli aktivitelerinden bir tanesidir. Özellikle nefis yemek tarifleri denerken bu eğlence ikiye katlanır. Kişilerin sahip olduğu tarifleri gerçekleştirirken dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Mutfağın önemli sırları arasında yer alan bu ince tüyolar sayesinde yemekleriniz üzerinde maharetlerinizi konuştururken ufak dokunuşlar ile de çok daha lezzetli hale getirebilirsiniz. En iyi tarifler için bile geçerli olan bu tüyolar ile yemeklerinizi sergilerken kendinizi şef gibi hissedebilirsiniz.

Hem akşam yemeklerinde hem de sabah kahvaltısı ve gün içi atıştırmalıklar için dikkat etmeniz gereken bu detaylar uyguladığınız tariflerin çok daha lezzetli olmasını sağlayacak. Börek yapımından yumurta haşlanırken uygulayabileceğiniz ufak dokunuşlara kadar pek çok ayrıntıyı yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Nefis Yemek Tarifleri

Pratik Yemek Tarifleri İçin Bu Dokunuşları İhmal Etmeyin!

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez unsurlarından bir tanesi yumurtadır. Yumurtanın sahanda yapılanından haşlamasına kadar her çeşidi kahvaltı sofralarının aranan elemanlarından bir tanesidir. En iyi tarifler denildiği zaman akla gelen yumurta özellikle haşlama yaparken dikkat edilmelidir. Yumurta haşlayacağınız zaman haşlama suyunun içerisine bir miktar karbonat eklemek yumurtanın çok daha kolay soyulmasını sağlayacaktır.

Börekler hem kahvaltı sofralarının hem de çay yanına yapılan atıştırmalıkların baş tacıdır diyebiliriz. Peynirli, patatesli, ıspanaklı ve bilumum çeşitleri olan bu börekler için pek çok ipucu bulunuyor. İlk olarak eğer pırasa, ıspanak gibi yeşil sebzeleri kullanarak börek yapmak istiyorsanız bu malzemeleri biraz unlayabilirsiniz. Bu unlama işlemi böreğin sulanmasını dolayısıyla içinin çok daha iyi pişmesine neden olacaktır. Nefis yemek tarifleri arasına adını yazdıran böreklerin yumuşak olması için en üst katmana süreceğiniz sos sayesinde üst kısmının çıtır çıtır olup parçalanmasını değil yumuşacık pişmesini sağlayabilirsiniz.

Nefis Yemek Tarifleri

Soğan Doğrarken Bunlara Dikkat!

Her türlü yemeğin ana malzemelerinden bir tanesi soğandır. Hem pratik yemek tarifleri hem de ana yemeklerin içerisinde sıklıkla kullanılan soğanları doğrarken göz yaşarması gibi sorunlar yaşanabilir. Soğan doğrarken gözlerinizin yaşarmasını istemiyorsanız ilk olarak soğanı doğramadan önce buzdolabında bekletebilirsiniz. Ayrıca buzlu suda bekletmek de işe yarayabilecek olan ipuçları arasındadır.

Soğanları doğrarken uygulayabileceğiniz bir diğer yöntem de doğrama esnasında yanınızda mum yakmaktır. Mumu yakıp söndürün ve soğanlarınızı doğramaya başlayın. Böylece gözleriniz yaşarmayacak ve kısa sürede soğan doğrama işlemleriniz tamamlanacaktır.

Nefis Yemek Tarifleri

Yemeklerin Fazla Yağını Almak İçin Buzdan Faydalanın

Bazı zamanlarda yemek yaparken yağı fazla kaçırabilir ve yemek piştikten sonra üst katmanda yağ tabakası biriktiğini görebilirsiniz. Yemeklerde fazla yağ tabakasını almak için buz kullanmak en iyi yöntemlerin başında gelir. Yemeklerde bulunan fazla yağı çekebilmek için birkaç buz küpünü bir kağıt havluya koyun. Ardından bu kağıt havluyu fazla yağ birikintisinin üzerinde gezdirin. Böylece buz kütlesi fazla yağı tutacak ve bir nebzede olsa yemeğin fazla yağı çekilecektir.

Nefis Yemek Tarifleri

Makarna Severler Bu Tüyolara Dikkat!

Yediden yetmişe bütün yaş grupları tarafından severek tüketilen yemeklerden bir tanesi makarnadır. Pratik yemek tarifleri arasına adını yazdıran makarnaların hem haşlanmasında hem de yapılış esnasında yapacağınız ufak dokunuşlar çok daha lezzetli bir ürün ortaya koymanızı sağlar.

İlk olarak makarnanın çok daha lezzetli olması için su yerine süt kullanarak haşlama yapabilirsiniz. Eğer su ile haşlayacaksanız makarnayı süzerken haşlama suyunun tamamını dökmeyin. Makarna için hazırladığınız sosa bu nişastalı suyu eklediğiniz takdirde çok daha lezzetli bir makarna yediğinizi hissedeceksiniz.

Yemek yapmayı seven hemen hemen herkesin bunun gibi ufak tefek ipuçları bulunur. Bu ipuçları sayesinde yemeklere yapacağınız eklemeler kendinizi adeta bir şef gibi hissetmenizi sağlar. Yemek yapmayı bir sanata dönüştürmek için uygulayabileceğiniz bu tüyoların her biri mutfakta maharetlerinizi konuşturmanızı sağlayacaktır.

Nefis Yemek Tarifleri

Patateslerin doğranış şeklinden kekin kabarmasına, tavukları fırına atma şeklinizden balıkları dolaba koyarken yapacağınız ufak dokunuşlara kadar pek çok detay sizleri mutfağın kraliçesi ya da kralı yapmaya yetecek nitelikte bilgilerdir. Bütün bu bilgiler sayesinde yemek yapmanın zevkini çıkarırken ortaya çıkan ürünlerin lezzeti karşısında da insanları adeta büyüleyebilirsiniz.

Ayrıca nefis yemek tarifleri için geçerli olan bu tüyoları uygulayarak mutfakta çok daha kısa ve kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz. Hem zaman kazanmak hem de işlerinizi kolaylaştırmak için sizler de bu ipuçlarını uygulamayı ihmal etmeyin!


Pemmbe

Pemmbe.com 2015 yılından bu yana yayında olan moda, güzellik, sağlıklı yaşam, aile, çocuk, kültür-sanat, eğlence, ilişkiler, kariyer gibi kadınları ilgilendiren konular yer alıyor.