Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı


Koli Bandı

Koli Bandının 5 Farklı Pratik Kullanımı

Koli bantları; paketleme, bantlama, ambalajlama ve yapıştırma işlemlerimizin vazgeçilmezidir. Peki koli bantlarının klasik kullanım alanları dışında birçok farklı şekilde kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Elbise yapımından sanatsal aktivitelere kadar birçok farklı şekilde tercih edilmektedir. Bizler sizin için koli bandının pratik kullanım alanlarını derledik. Gelin, oldukça basit bir malzeme olan koli bandının hayatınızı kurtaracak 5 farklı kullanım alanlarına göz atalım.

  1. Sinir Bozucu Sineklere Elveda

Başınız sinir bozucu sineklerle dertteyse koli bandı aradığınız şey olabilir. İlk olarak koli bandı dan uzunca bir parça kesin. Daha sonra iki ucunu yapışkan kısmı dış tarafında kalacak şekilde bantlayın. Sonrasında bu bandı lambanızın yakınında veya sineklerin sık dolaştığı bir yere asın. Uçan sinekler, koli bandı kapanından kaçamayacak ve size de sinekli koli bandına elveda demek kalacak.

2-Terlik Yapımı

Terliklerinizin su geçirmesine şikayetçiyseniz koli bandı tam da aradığınız kurtarıcı. Alt kısımlarına yapıştıracağınız koli bandı ile daha sağlam ve daha güvenli terliğinizi oluşturmanız mümkün. Bu sayede sürpriz hava değişimlerinde destekli terlikleriniz sayesinde daha konforlu olacaksınız.

3-Elektrik Süpürge Torbalarının Kullanım Ömrünü Arttırın

Elektrik süpürge torbanız dolduysa ve yenisini almaya vaktiniz yoksa koli bandından yardım alarak durumu kolayca kurtarabilirsiniz. İlk olarak süpürgenizdeki torbayı çıkarın ve orta kısmından aşağıya düz bir yarık açın. İçindeki çöpü boşaltın, sonrasında yanlarından katlayın. Daha sonra kapağını koli bandı ile bantlayarak sağlamlaştırın. İşte bu kadar! Kendinize yeni torba almaya gidene kadar sizi idare edecek kurtarıcı bir yöntem.

4- Zeminlerinizi Mobilya Çiziklerinden Koruyun

Evinizdeki eşyaların yerlerde oluşturduğu çiziklerden mi şikayetçisiniz? Mobilyalarınızın altına koli bandı yapıştırarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Oluşan çiziklerde işe yaramasa da, yeni oluşacak çiziklerin önüne geçebilirsiniz. Bunu tüm mobilyalarınızın altına uygulayabilirsiniz.

5- İstenmeyen Tüylere Son

Kıyafetlerinizdeki tüylenme sorununa koli bandı ile son verebilirsiniz. Koli bandının yapışkan kısmı ile tüylerin üstüne bastırıp çekin. Tüylerin gittiğini siz de göreceksiniz!

Koli bandının bu şekilde pek çok pratik kullanım alanları mevcuttur. Mobilyalarınızdan giysilerinize, kapandan tutun ev aletlerine pek çok konuda koli bantları hayatınızı kurtaracak.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe