Banyo Fayansları ve Küvet Temizlemenin Kolay Yolları


Küvet

Banyo bayanları için önemli olan ve sürekli kullanılan bir alan olduğundan temiz kalması gereken evin bir bölümüdür. Banyo temizliği kolay olmamakla beraber püf noktaları vardır. Püf noktaları sayesinde etkili banyo temizliği yapabilirsiniz.

Banyo Temizliği Malzemeleri

· Lastik eldiven

· Beyaz sirke

· Parlatma Bezi

· Sünger Temizleyici

· Sıvı Yıkama

· Karbonat

· Yumuşak mikrofiber bez

· Diş Fırçası

Küvet

Duşa kabin Temizliği ve Muslukta Oluşan Yoğun Kireçlerin Temizliği

Kullandığımız suyun içerisinde bulunan kireçler nedeniyle muslukta ve duşa kabinde kireçlenmeler meydana gelmektedir. Bu lekelere karşı en iyi çözüm de beyaz sirkedir. Beyaz sirkeyi bir püskürtmesi olan kaba koyarsanız kullanımı kolay olur. Böylelikle kireç içerisinde bulunan kısımlara bu yöntem sayesinde kireç lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Küvet

Banyodaki Pas ve Küflerin Temizliği

Banyodaki küf oluşumu en çok karşılaştığımız sorunlardan biridir. Banyo küflerini temizlemek için eski bir diş fırçası yardımıyla çamaşır suyu ile fırçalayın. Ardından sirke ile karbonatı karıştırarak bir süre bekletin. Sonrasında pas ve küflerin üzerine dökerek diş fırçası ile iyice fırçalayın. En son suyla durulayın. Öneri olarak; banyodaki küflenmeyi önlemek amacıyla pencereleri açık tutmalısınız. Banyo öncesi ve sonrasında da düzenli olarak havalandırılan pencereler sayesinde banyonuzda bulunan küf oranı azalır. Eğer banyo pencereniz bulunmuyorsa bunun için de nem alıcı aparatlar kullanabilirsiniz.

Banyo ve Tuvalet Zeminlerinin Temizliği

Banyo zeminlerinde karbonat ve sirkeyi karıştırarak kullanabilirsiniz. Bir fırça ile banyo zeminini fırçalayabilir ya da yüzey temizleyicisi ile silebilirsiniz. Tuvalette de yine aynı ürünleri kullanarak etkili banyo temizliği yapabilirsiniz.

Banyo Küveti Temizliği

Banyo küveti temizliğini yapmak önemlidir. Banyo küvetini, etkili banyo temizliği yapan yumuşak bir bez ya da sünger kullanabilirsiniz. Çünkü çabuk leke tutan ve temizlenmediğinde o bölgede kalan lekelerden dolayı oluşan kötü görüntülerin giderilmesi gerekmektedir. Küvet temizliğini yaparken belirli miktarda karbonat dökün ve biraz da beyaz sirke ile dökün ve lekeli bölgeyi silin. Ardından yalnızca durulama yapabilirsiniz. Bu sayede banyo küvetinde oluşan lekeleri gidererek temiz bir görüntü elde etmiş olursunuz.


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe