7 Gün Limonlu Su İçerseniz Ne Olur?


limonlu su

Limonlu su içmek oldukça popüler bir sağlık önerisi… Tüm sürahilerde limon başrolde… Peki 7 gün limonlu su içseniz ne olur biliyor musunuz?

Ya tadını sevdiğinizden ya da iddia edilen sağlığa yararlı etkilerinden yararlanmak için limonlu su içiyor olabilirsiniz. Aslında limonlu su içmenin faydalarıyla ilgili çok da çalışma yapılmamış ancak limon da su da ayrı ayrı çok faydalı. Ayrıca limonlu su içtiğinde sağlığındaki düzelmeyi iddia eden çok kişi var. Bu değişimleri 7 gün içinde vücudunuzda görüyorsunuz.

Peki 7 gün limonlu su içerseniz ne olur?

Bir Ay Boyunca Her Sabah Elma Sirkesi İçti! Bakın Ne Oldu?

1. Kolay kilo kaybı

limonlu suFarelerdeki çalışmalar, limonlardaki polifenol antioksidanlarının, yüksek yağlı beslenmeye rağmen kilo alımını azaltabileceğini gösteriyor. Bu farelerde insülin direnci de artmıştır. Sonuçların insanlarda aynı şekilde olup olmayacağını belirlemek için daha fazla çalışmaya ihtiyaç var ancak insanların da limonlu su içmenin kilo vermeyi kolaylaştırdığını söylüyor. Ancak kilo vermeleri limondan mı sudan mı yoksa ikisinin kompinasyonundan mı bilinmiyor. Zaten daha fazla su içmek, diyetisyenlerin önerdiği bir şey. Çünkü insanların aşırı yemesini önlüyor. O yüzden limonlu su içmeye devam…

Boğaz Ağrısı mı Çekiyorsunuz? Pastil ve Bal Yemeyi Bırakın, Çikolata Yiyin!

2. Daha iyi nemlendirme

Doğru sıvı alımı, sağlığın anahtarıdır. Genelde günde 8 – 10 bardak su almalısınız. Bunların bir kısmı yiyeceklerden gelebilir, fakat gerisinin bilinçli olarak içilmesi gerekir. Bazı insanlar tadını sevmedikleri için su içmezler. O yüzden suyya limon ilave etmek, insanları daha fazla içmeye teşvik etmek ve sonuç olarak vücut ihtiyacı olan nemi daha kolay elde eder.

3. Daha fazla C vitamini

C vitamini, bir çok yararı olan önemli bir antioksidandır. Vücudumuz onu tek başına sentezlemediği için yiyeceklerden alınır. C vitamini almak kardiyovasküler hastalık, felç ve yüksek tansiyon riskini azaltabilir. C vitamini cildiniz için iyidir ve yaşlanmayı hızlandıran serbest radikalleri işlevsiz hale getirir. C vitamini soğuk algınlığı süresini bile kısaltabilir ve kesinlikle zararı yoktur. Limon C vitamini bakımından harika bir kaynaktır. Suyunuza düzenli olarak limon eklerseniz 1 gün için önerilen 60 mg. C vitamini miktarına ulaşmanıza yardım eder.

Sakın Televizyon Karşısında Uyuyakalmayın

limonlu su4. Daha genç görünen cilt

Nemli cilt mutlu bir cilttir. Bu yüzden daha fazla su içmek zaten içten dışa nemli görünüme kavuşmak için harika bir başlangıçtır. Nemli cilt sadece daha sıkı ve pürüzsüz görünmekle kalmaz, ayrıca toksinleri ter yoluyla atmanıza da yardım eder. Limondaki C vitamini de yaşlanmanıza neden olan kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olur. Ayrıca kolajen ve elastin üretimini destekler. Limon suyu, genç bir görünümü korumak için güçlü bir araç olabilir.

5. Daha hızlı metabolizma

Bazı insanlar sindirim sisteminin çalışmasını sağlamak için sabahları ilk olarak ılık limon su içerler. Aslında, suya limon ilave etmenin büyük bir fark yarattığına dair gerçek bir kanıt yoktur, ancak genel olarak boş bir mideye alınan su, metabolizmanızı hızlandırıcı etkiye sahiptir. Yeterince su almak kabızlığın kesilmesi için de çok önemlidir . Bu yüzden, eğer limon eklerseniz, kalktıktan hemen sonra su içebilirsiniz.

Sadece ve Sadece Kabartma Tozu ile Tertemiz Banyolar

6. Taze nefes

Limonun her türlü temizlik ürününde bulunmasının bir nedeni var. Kötü kokuyu etkisiz hale getirmeye yardımcı olur. Aynı prensip soğan, sarımsak, mavi peynir veya balık gibi kalıcı yiyeceklerden kaynaklanan kötü nefesi yok etmek için de geçerlidir. Limon ayrıca tükürük üretimini çoğaltır. Bu önemlidir, çünkü ağız kuruluğu aşırı bakteri üreterek ağzın daha kötü kokmasına neden olur. Sabah nefesinizi düşünün, ne demek istediğimizi anlarsınız.

8 Aydır Saçlarını Şampuanlamayan Kadının Son Hali

7. Böbrek taşına veda

Böbrek taşları temelde kalsiyum birikintileridir ve uzmanlar bunların oluşma riskini azaltmak için daha fazla sitrik asit almanızı önerir. Narenciye meyvesi olarak limon, sitrik asitin harika bir kaynağıdır. Böbreklerinizi sağlıklı tutmak için daha fazla su da önemlidir, bu yüzden buradaki kombinasyon taşlara yatkın insanlar için iyi bir ikilidir. Bir gün boyunca sadece yarım bardak limonlu su içmek, size böbrek taşı olan insanlar için yazılan reçeteli ilaçlarla aynı miktarda sitrik asiti verir.

8. Rahatlamış ruh halleri

Araştırmalar limon kokusunun ruh halini düzenleyen stres hormonlarını azalttığını buldu. Limon yağı, aromaterapi ürünlerinde bu nedenle yaygın olarak kullanılır. Limonlu su içmenin meyvedeki vitamin ve potasyumun yanı sıra bu yararı da vardır. Potasyum kan basıncını düzenlemede büyük bir rol oynar. Yüksek tansiyon stresle ilişkilidir, bu nedenle yeterince potasyum almamak ruh halinizi kesinlikle etkileyebilir. Sonuçta, limon suyu yatıştırıcı bir içecektir.

9. Dengeli pH

Bedenlerimizde alkali bir ortam olması daha sağlıklı. Çünkü kanser gibi hastalıklar asidik vücutları tercih ediyor. Ve limonlar çok asidiktir ancak limon yemek aslında sindirim sistemimizdeki doğru alkalin eğimli pH dengesini sağlamaya yardımcı olabilir. Bunun nedeni, sitrik asidin, bir kez metabolize edildiğinde, alkalize edici yan ürünler üretmesidir.

Alkali gıdalar tüketmenin sadece kanımızdaki pH dengesini değil, çoğunlukla idrarımızdaki PH dengesini de etkiler. Yani limonlu su içmek doğru bir yöntemdir.

Kendi Şampuanını Kendin Yap

Unutmayın, limonlu su içmenin faydalarının kanıtlanmamış olması faydalı olmadığı anlamına gelmez. Sadece yeterli araştırma yapılmadığı anlamına gelir.

Özellikle sabahları limon suyu içmek binlerce yıldır yapılan bir Ayurveda uygulamasıdır. Ayurveda, büyük ölçüde Hindistan’da uygulanan ve hastalıklardan kaçınmak için enerjileri dengelemeye odaklanan bir tür doğal sağlık hizmetidir. Bütüncül tıp fikrinin size çekici gelip gelmediğine bakılmaksızın, limon suyu içmenin şu anda bir tür trend olmasına rağmen, sadece yükselen bir değer olduğundan emin olabilirsiniz.

O yüzden limonlu suya bir şans verin!


Like it? Share with your friends!

What's Your Reaction?

hate hate
0
hate
confused confused
0
confused
fail fail
0
fail
fun fun
0
fun
geeky geeky
0
geeky
love love
0
love
lol lol
0
lol
omg omg
0
omg
win win
0
win
Pemmbe